חברת טאבה יוזמת, מנהלת, מארגנת ומתכננת פרויקטים מצד בעלי דירות, מייצגת אותם בתהליך המו"מ מול יזמים וחברות בנייה, ומקדמת את התהליך בצורה מקצועית מאורגנת ומסודרת. בדרך זו החברה מקנה לבעלי הדירות כלים ידע והכוונה לקראת כניסה לתהליך הארוך והמורכב, ומהווה זרוע מנהלת ומארגנת, החל משלב התכנון הראשוני, חיבור אנשי מקצוע נכונים ומתאימים לרבות עורכי דין ומפקח בנייה, ניהול מכרזי חברות בנייה, ליווי וניהול מצד בעלי הדירות, עד שלבי ההיתר והבנייה.

ב 6 וחצי שנות קיומה החברה ניהלה קידמה יזמה ומנהלת עשרות פרויקטים של תמ"א 38/ תמ"א 38/2, פינוי בינוי, ומיזמי התחדשות עירונית בכל אזור המרכז, גוש דן והשרון, ובעתיד הקרוב תחל פעילות גם בפריפריה. 

 

מייסד ומנכ"ל הקבוצה טל ברוך, בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, פעיל בתחום שיווק הנדל"ן ב 7 השנים האחרונות ומנהל הפרויקטים בחברה.

מנהל קבוצת הידידות הבין פרלמנטרית ישראל-צ'ילה בכנסת.
מרצה בקורס הנדל"ן של ה"בית האקדמי" וכן מרצה בקורסים/ השתלמויות וכנסים בתחום ההתחדשות העירונית בתחום ההתחדשות העירונית.
פעיל בחקיקה בתחום, ומשתתף בוועדה להקמת הרשות להתחדשות עירונית בכנסת. 

מנהלת המשרד ומערך השיווק בחברה דניאל בלס, בוגרת תואר ראשון בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, בעלת ניסיון עשיר בתחום שיווק הפרויקטים החדשים בשנים האחרונות. מנהלת את תחום אגף השיווק, הפרסום וקשרי הלקוחות בחברת טאבה מאז 2013.

 

 

שיווק פרוייקטים- יובל גתר הינו משווק פעיל בחברת טאבה בארבע השנים האחרונות

המוטו שלנו פרויקטים של תמ"א 38 "ופינוי בינוי" הם תהליכים מורכבים שיש להשקיע בהם את מלוא הרצינות, אם רוצים לעבוד בצורה יעילה, יש לבצע בדיקות מקיפות עוד לפני היציאה לדרך. כל פרויקט הוא שונה ויחודי ויש להתייחס אליו כאילו שהוא הפרויקט הראשון. לכן יש לבצע יחד עם אנשי המקצוע, את כל הבדיקות מהתחלה.

כל בניין בנוי אחרת, כל מגרש או מתחם יושב בצורה שונה ובגודל אחר, כל חדר מדרגות ממוקם אחרת ואין כמעט שום בניין זהה, כאשר אתה נכנס לתכנון של פרויקט שכזה אתה חייב להתייחס לכל הגורמים האלו במקצועיות המלאה. המפתח לפרויקט טוב הוא בתכנון נכון ובדיקה של התכנון מול הרשויות. פרויקטים רבים נתקעים בשלבים שונים בגלל חוסר רצינות מצד יזמים- ופה אנחנו רוצים לתת משהו אחר, לשתף אתכם בניסיון שצברנו ולהוביל אתכם לפרויקט שייצלח בצורה הטובה והיעילה ביותר.

את המורכבות שבניהול הבניין לקראת, בניהול יעיל ונכון של מערכת פגישות ובדיקות קפדניות של ההיתכנות מול הרשות המקומית וגורמי התכנון, דבר שיוצר אמון בין בעלי הדירות אל מול החברה ומוביל בסופו של דבר לפרויקט שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים ומרגישים בטוחים.

נציגי החברה מקדמים פרויקטים בעשרות בניינים במסגרת תמ"א 38 "ופינוי בינוי". בשנים האחרונות ניהלנו קשרים עם גורמי העיריות השונות ומתכננים, ובזכות הניסיון הרב שנצבר בחברה, צברו נציגי החברה מספיק ניסיון, כדי להכיר לעומק את השוק ואת כל המכשולים הקיימים בדרך לקידום פרויקטים מסוג זה. כך פותחו דרכים שונות להתמודד עם כל הבעיות האפשריות שצצות במהלך הדרך.

 

 

על המודל שלנו לקידום נכון ומקצועי של מיזמי פינוי בינוי תמ"א 38 ועסקאות קומבינציה מורכבות

 

ניהול וליווי מקצועי- אנחנו פועלים בדרך שונה מהרגיל כאשר אנו מלווים את בעלי הדירות מתחילת הדרך, ופועלים מטעמם ועבורם בלבד, כאנשי אמון שלהם, ועם הנחייה מקצועית מקיפה. כשבעלי דירות מתקשרים ישירות עם יזם ללא ליווי מקצועי, ובלי הכלים והידע המקיף הדרושים לתהליך מורכב מסוג זה, התוצאה פחות טובה בסוף הדרך. הכוח בתהליך התקשרות בין דיירים ליזם תמיד יהיה אצל הצד הבקיא, המנוסה והחזק יותר, שהוא היזם או חברת הבנייה, ופה אנחנו נותנים לדיירים את כל הידע הזה והנחיה מקיפה.

איך התהליך עובד? ראשית אנחנו מצמידים לבעלי הדירות אדריכל מטעמם כבר בשלב מוקדם של התהליך כדי לייצר תכנית טובה ככל שניתן עבור הדיירים ונטולת אינטרס מצד חברה יזמית, וזה להבדיל מתהליך אחר שבו הדיירים תלויים באדריכל של חברת הבנייה שאת עיקר המיקוד נותן ללקוח שלו ומתכנן לפי אינטרס היזם שמשלם לו. הדיירים עורכים מראש את התכנית, והיזם חייב לקבל אותה. בהמשך אנחנו מגבשים יחד עם הדיירים את ההסכמות המקדמיות, בונים עם הדיירים תיק יציאה למכרז ומנחים את הדיירים גם בשלב קבלת הצעות מיזמים, כאשר בעצם הדיירים הם אלו ששולטים בתהליך לכל אורך הדרך, וידם היא על העליונה. במהלך הדרך אנו מארגנים את בעלי הדירות, פותרים מחלוקות בין דיירים ככל שעולות ומגשרים בין כולם. הדיירים מקבלים לאורך כל הדרך כלים לנהל את התהליך ולתכנן אותו בעצמם ולטובתם, בהכוונה מקצועית, והיתרון הגדול הוא שהדיירים הם אלו שקובעים את הסטנדרטים של הפרויקט וזה עוד לפני שנכנסה לתמונה חברת בנייה. רק אחרי שגיבשנו את ההסכמות עם הדיירים, בנינו תכנית ותיק בניין, ווידאנו שהפרויקט נותר כלכלי מספיק, אנחנו יוצאים למכרז או חיבור של חברת בנייה, שאותה ייבחרו הדיירים לפי קריטריונים מאד ברורים.

מכרז משתלם? התנאים לא תמיד בשלים למכרז חשוב להודות, אבל כשניתן לעשות את זה אנחנו לא מהססים. בדרך כלל כשיש תחרות בין כמה חברות זה יוצר יתרון עצום לדיירים, וניתן להגיע לתמורות מקסימליות ולתוצאה הטובה ביותר, בין היתר- הרחבות מקסימליות, חניות, מחסנים, מפרט טכני ברמה הגבוהה ביותר, תנאים משפטיים טובים יותר וכו'.

הניהול והארגון השותף של התהליך- אחד החלקים הקשים בפרויקט הוא הדינמיקה בבניין בין בעלי הדירות, וזה תחום חשוב בו מתמחה החברה, כאשר כל ניהול וארגון התהליך כולל תיאום מערך פגישות, התקדמות לפי שלבים ברורים, ניהול תהליך מו"מ משפטי וההחתמות על חוזים, עזרה בפינוי דירות וכו', נעשים ע"י החברה.

כשיש גורם מנהל ומקצועי בתמונה, קל יותר לבעלי הדירות להתנהל בשוטף, הם מרגישים ומבינים שיש גורם שמטפל בדברים לאורך כל התהליך בצורה שקופה ושוויונית, פחות חושדים אחד בשני, ובדרך זו גם מורידים מוועד הבית או מהנציגות כאב ראש גדול של ריצות מיותרות אחרי דיירים להגיע לפגישות, ולחתום על מסמכים וכל הניהול השוטף יורד מהוועד אלינו. כך אנחנו נותנים לנציגות להתמקד בדברים החשובים בתהליך כגון בחירת יזם/ מינוי עו"ד, ניהול מו"מ וכו'.

בחירת אנשי מקצוע לליווי הדיירים- בפרויקט מורכב כזה, חשוב לוודא שיש ייצוג המשפטי הולם עבור בעלי דירות ולא להקל בכך ראש, עו"ד מטעם דיירים הוא פונקציה חשובה וחשוב לפקח גם על תהליך המינוי שלו ולוודא שהוא נעשה נכון. לרוב אנו מובילים עם הדיירים סוג של מכרז לכמה משרדי עו"ד מובילים עם קריטריונים ברורים, וזה כדי לוודא שתהליך מינוי עו"ד נעשה לפי הספר ובדרכים שישרתו את הדיירים לכל אורך הפרויקט, כך גם עם מפקח בנייה.

פינוי בינוי- במיזמי פינוי בינוי הצורך שהמארגן יהיה מטעם בעלי הדירות לטעמי הוא כמעט הכרחי! ככל שישנו מספר גדול יותר של דירות קיימות במתחם קיים, כך גם גדל הקושי של בעלי הדירות להתארגן בעצמם. לוואקום הזה נכנסות חברות הבנייה, שפועלות בעצמם במתחמים ומניעות תהליכים, וזה לרוב מבלי שבעלי דירות התגבשו עדיין. כשחברת בנייה פועלת לארגן מתחם בעצמה, התנאים המסחריים וזהות חברת הבנייה נכפית על הדיירים. בדרך שלנו, אנחנו מאגדים מראש את הדיירים כבר מתחילת הדרך, דואגים למנות נציגות מתוך הבעלים, שתהיה חזקה ורחבה מספיק, ובשלב הבא אנחנו מייצרים יחד עם הדירים תיק מתחם לקבלת הצעות מחברות, כאשר הדיירים הם אלו שבוחרים את חברת הבנייה מתוך כמה חברות אשר מתחייבות מראש לעמוד בסל הדרישות המקדמיות שלנו ושל הדיירים, ומתמודדות במכרז על סמך קריטריונים מאד ברורים שאנחנו מגדירים מראש עם בעלי הדירות כגון איתנות פיננסית, איכות בנייה ותמורות מקסימליות.